Sıkça Sorulan Sorular

Adana Oto Kiralama Hizmetlerimiz Hakkında Merak Ettikleriniz

Adana oto kiralama hizmetlerimiz hakkında merak ettiğiniz konu başlıklarında düzenlediğimiz Sıkça Sorulan Sorular sayfamızda, aklınıza takılan tüm sorulara cevaplar bulun.

Aklınıza takılan, merak ettiğiniz farklı sorularınız varsa, müşteri danışmanlarımızla 7/24 iletişime geçebilirsiniz.

 • Adana Havalimanı'nda araç kiralamak istiyorum. Rezervasyonumu nasıl yapabilirim?

  Online rezervasyon yapmak için  www.adanacar.com  internet sayfamızdan kiralık araç fiyat tekliflerimizi gözden geçirebilir ve birkaç kolay adımda Adana oto kiralama rezervasyonunuzu hemen yaptırabilirsiniz.
  Unutmayın Adana Havalimanı araç kiralama için erken rezervasyon yaparsanız,  en ekonomik fiyatlarla aracınızı en ucuz biçimde kiralarsınız.

  +90 542 235 1586  numaralı araç kiralama rezervasyon hattımızı arayıp en avantajlı oto kiralama fiyatlarımız hakkında 7 / 24 bilgi alabilirsiniz.

  Dilerseniz, info@adanacar.com email adresimize mail atarak, rezervasyon veya bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

 • Kiraladığım aracı Adana Havalimanı'nda nasıl teslim alacağım?

  Bu en kolayı! Adana Havalimanı'na uçağınız inmeden, operasyon yetkililerimiz karşılamanızı yapmak üzere, oto kiralama rezervasyonunuz yaparken verdiğiniz bilgilerle, görevlilerimizi terminal çıkış kapısına yönlendirir. Havalimanına inişinize müteakip karşılama isminiz yazılı boardlar ile gelen yolcu çıkışında yapılır. Kiralık aracınız birkaç dakikalık evrak işlemleri tamamlanarak havaalanı otopark bölümünde yer alan garajımızda sizlere temiz bir biçimde teslim edilir.
   

 • Kiraladığım aracı nasıl iade ederim?

  Adanacar.com Adana Havalimanı'nda 7 / 24 hizmet veren bir araç kiralama firmasıdır. Kiraladığınız aracı Adana Havaalanı'nda iade etmek isterseniz, belirttiğiniz saatte görevli personelimiz sizleri istediğiniz noktada karşılayarak kiralık aracı sizlerden iade alacaktır. Kiralık aracınızı farklı bir noktada iade etmek istiyorsanız, ister Adana şehir merkezinde ister farklı bir şehirde, yetkililerimizle iletişime geçerek, bildirmeniz yeterli, görevli personelimiz istediğiniz saatte istediğiniz yerde sizlerden kiraladığınız aracı iade alacaktır.

 • Rezervasyonunu tamamladığım kiralık aracı kesin alabiliyor muyum?

  Adanacar.com'dan kiraladığınız araçlar için aksi belirtilmedikçe grup bazlı oto kiralama rezervasyonu yapılmaktadır. Tarafımızdan rezervasyonunuzun yapıldığı kiralık araç grubunda teslim tarihinde müsait vasıta yok ise, Adanacar'ın size sunduğu ayrıcalıklı oto kiralama hizmeti anlayışıyla, bir üst segment kiralık araç ekstra ücret ödemeden, koşulsuz olarak teslim edilir.

 • Oto kiralama hizmet sözleşmesi yapılırken hangi belge ve dökümanları bulundurmalıyım?

  Kiraya verdiğimiz araçlarımıza yönelik hizmet sözleşmemizin tamamlanması, siz değerli müşterilerimize rezervasyon anında talep ettiğimiz gerekli belgeleri bulundurmanız halinda 2 dakikalık bir sürede tamamlanmaktadır. Eğer yurt içinden Adana'da oto kiralama hizmeti almak istiyorsanız, yanınızda adınıza düzenlenmiş kimlik belgeniz, sürücü belgeniz ve kredi kartınız olması yeterlidir. Yolculuğunuz yurtdışından Adana Havalimanı'na ise araç kiralama sözleşmemizin tamamlanması için pasaportunuz ve sürücü belgeniz yeterlidir. Ek sürücüler için de aynı dökümanlar talep edilmektedir.

 • Başka bir kullanıcıya ait olan bir kredi kartı ile araç kiralayabilir miyim??

  Yurt içinden araç kiralama hizmeti alabilmeniz için, kullanacağınız kredi kartı sizin dışınızda bir kişiye ait olamaz. Araç kiralarken isminize düzenlenmiş bir kredi kartı ile ödemenizi yapabilirsiniz. 

 • Araç kiralama fiyatlarınızı nasıl belirliyorsunuz?

  Adanacar.com Adana Havalimanı otoparkı merkezli olarak zengin bir kiralık araç filosu ile, onlarca farklı marka, segment ve modelde aracı ile,  müşterilerinin tercih ve ihtiyaçlarına yönelik oto kiralama seçenekleri sunar. Adana oto kiralama fiyatları kapsamında, rakiplerimizi sürekli gözlemleyerek en ucuz araç kiralama fiyatlarını sezonluk bir biçimde müşterilerimize sunarız. Uygun fiyatlı araç kiralama seçenekleri beraberinde, yılın 365 günü kiralayacağınız araçlar beraberinde, rakiplerimizden kiraladığınız bebek koltuğu, navigasyon cihazı ve benzeri ekstralara bedel ödemezsiniz. Biz buna araç kiralamanın akılcı yolu diyoruz.
   

 • En kısa araç kiralama süresi nedir?

  İhtiyaçlarınız doğrultusunda Adanacar.com'dan günlük, haftalık, aylık veya daha uzun süreli oto kiralama hizmeti alabilirsiniz. Eğer birkaç saatlik bir araç kiralama ihtiyacınız varsa, görevlilerimizle bağlantıya geçerek müsaitlik durumunda fiyat konusunda bilgi alabilirsiniz. Aksi belirtilmedikçe Adana oto kiralama hizmetlerimiz için minimum araç kiralama süresi 24 saattir.

 • Kiralık araçlarınızda otoyol ve köprü geçişleri için HGS hizmetiniz var mı?

  Oto kiralama filomuz kapsamındaki tüm kiralık araçlarda HGS kullanımınıza hazır olarak bulundurulur. Kiralık aracınızı iade ederken, görevlilerimiz sistemden kontrolünü sağlayarak, yaptığınız kullanım kadar olan bedeli sizlerden alır.
   

 • Adanacar.com'dan kiraladığım araçla yurtdışına çıkış yapabilir miyim?

  Kiralık araçlar ile yalnız yurtiçi seyahatlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Türkiye'den farklı bir ülkeye kiralık araç ile seyehatler özel izinler gerektirmektedir. Bu anlamda filomuzda yer alan oto kiralama seçenekleri sadece yurtiçi kullanım iznine tabidir.

 • Kiralık araç ile trafik cezası yersem, nasıl bir uygulamanız var?

  Trafik ceza ödemeleri araç kullanıcısı sorumluluğundadır. Trafik cezası gelmesi durumunda görevlilerimiz sizlerle iletişime geçerek, ilgili dökümanları paylaşırlar. Kiralama süreniz dahilinde gelen cezayı ister kredi kartınızdan ister nakit olarak ödeyebilirsiniz. Ödenmeyen trafik cezaları mahkeme kanalıyla adınıza rücu ettirilir.

 • Trafik kazası durumunda kiralık aracın serviste geçirdiği süre için ek ödeme istiyor musunuz?

  Hayır, istemiyoruz. Ancak kiralık araç kullanımında, sürücü alkol veya uyuşturucu etkisiyle kullanım gerçekleştiriyor ise, TC yasalarınca belirlenen hız sınırları dışında araç kullanımı yapılıyorsa tüm sorumluluk sürücüye aittir. Böyle bir durumda; kiralık aracı kullanan sürücü oluşabilecek tüm hasar ve kayıplardan sorumlu tutulur. Bir kaza oluşması durumunda, kiralık aracın bulunduğu kaza yeri değiştirilmemek kaydıyla en yakın trafik polis veya jandarma trafik istasyonuna başvuru yapılarak trafik kazası, hırsızlık ve sürücü için alkol tespitine yönelik gerekli raporlar alınmalıdır. Aksi durumda satın alınan ek sigortalar da dahil olmak üzere tüm güvenceler geçerliliğini yitirerek oluşan tüm zararlar beraberinde  karşı tarafa ve 3 üncü şahıslara verilen tüm maddi ve manevi içerikli kayıpları da kapsamak  üzere aracı kiralaya alan sözleşmede ismi geçen kiracı sorumlu olmaktadır.

 • Vip araç kiralama hizmeti nedir?

  Mercedes Vito, Mercedes Sprinter ve Volkswagen Caravelle marka araçlarımızın özel tasarımlı, konforlu ve üst düzey güvenlikli modellerinin özel şoförlerimiz eşliğinde sunulan hizmet tipi Adana vip araç kiralama hizmeti olarak adlandırılmaktadır. Vip araç kiralama hizmetimizle, konuklarımıza trafik derdinden uzak, son derece konforlu ve özel tasarımlarıma sahip vip minibüslerimizle seyahat ayrıcalığını yabancı dil bilen uzun yol deneyimine sahip kaptanlarımız eşliğinde sunmaktayız. Adana vip araç kiralama hizmetimizle, içinde bulunduğumuz yıla kadar, Türkiye ve dünyadan önemli isimlerin Adana havalimanından istedikleri tüm noktalara güven, konfor ve Adanacar ayrıcalıklı hizmetleri ile ulaşımlarını sağladık ve sağlamaya devam ediyoruz. Vip araçlarımız içerisinde sunfuğumuz bu seyahatlerde, standart hizmet paketimiz dışında, müşterilerimizin isteyebilecekleri ve arzu ettikleri tüm ihtiyaçları rezervasyon anında bilgi alınarak tedarik edilir, ve seyahat sürelerince kendilerine sunulur.