Oto Kiralama Hizmeti Alan Kişinin Sorumlulukları
  • Yayınlanma Tarihi: 09 Haz 2021

Oto Kiralama Hizmeti Alan Kişinin Sorumlulukları

Oto kiralama hizmeti alan kişinin sorumlulukları Adana havalimanı oto kiralama hizmeti almak kişilerin hayatını büyük oranda kolaylaştırır ancak aynı zamanda da kişilere büyük sorumluluk yükler. Araç kiralama sözleşmesinde yer alan bu sorumluluklar ve kurallar nelerdir sizlere bilgi vermek istiyoruz. Yakın zamanda araç kiralamak istiyorsanız, bu bilgileri öğrenmeniz sizlere fayda sağlayacaktır. Ayrıca oto kiralama hizmetlerinin neler olduğu ve nasıl bu alanda hizmet alınabileceği konusunda da sizlere ayrıca bilgi vermek istiyoruz. Oto kiralama yapmanın sorumlulukları mutlaka sözleşmede yer verilmelidir.

Kimler Oto Kiralama Hizmeti Alabilir?

Adana havaalanı oto kiralama hizmetleri kimlere sunulur ve kimler bu hizmetlerden yararlanamaz sizlere bilgi vermek istiyoruz. Öncelikle oto kiralama hizmetlerini nereden alırsanız alın eğer 21 yaşını doldurmamışsanız ve aktif olarak 2 yıllık ehliyet sahibi değilseniz araç kiralayamazsınız. Bunun yanında ayrıca firmaların kendi şartları ve koşulları da olabilir. Bu tamamen onların inisiyatifine kalmıştır. Sizler de oto kiralama hizmeti almak istiyorsanız bunlara dikkat etmeniz gerekir. Oto kiralama hizmetleri hayatınızı çok kolaylaştıracak ve özellikle seyahatlerinizde işinize yarayacak önemli bir hizmettir. Araç kiralayan kişilerin sorumlulukları araç kiralama yaptıkları rent a car firması ile yapılan sözleşme ile belirlenir.

Oto Kiralama Hizmeti Alan Kişinin Sorumlulukları Nelerdir?

Adana oto kiralama hizmeti başta olmak üzere herhangi bir yerde oto kiralama hizmeti alan kişilerin bazı sorumlulukları doğmaktadır. Oto kiralama sözleşmesinin imzalayan kişiler aynı zamanda sözleşmede yer alan tüm sorumlulukları ve şartları kabul etmiş olur. Bu sorumluluklar ve genel olarak oto kiralama koşulları;

·         Kiraladığınız araç ile hiçbir şekilde yarışlara katılamazsınız. Bunu araçların trafiğe kapalı olduğu özel alanlarda bile yapmanız suçtur.

·         Aracı başka bir aracı itmek veya çekmek için kullanamazsınız.

·         Araçta patlayıcı niteliklere sahip şeylerin taşınması yasaktır.

·         Alkollü bir biçimde aracı kullanamazsınız. Bu şekilde kaza yaptığınızda sigorta ve kasko koşulları geçersiz olur.

·         Yolcu veya mal taşımacılığı yapamazsınız.

·         Araç, aracı kiralayan kişi dışında başka biri tarafından kullanılamaz. Bu yasal olarak suçtur.

·         Devamlı araç kiralayan kişilerin ikamet adresleri değişirse mutlaka bunu oto kiralama firmasına bildirmesi gerekir.

·         Aracı kiralayan kişiler, kullanma süresince park ettiği sırada kuralına uygun ve mutlaka aracını kilitli bir şekilde tutmalıdır.

·         Araç herhangi bir sebeple, yetkili kurumlarca bağlanırsa veya el konulursa kiralayan kişi masrafları ödemek zorundadır.

·         Aracın kiralandığı süre zarfında, araca kesilen cezalar kiralayan kişiye aittir.

·         Kiraladığınız araçla yurtdışına ancak yetkili kurumun izni olursa çıkabilirsiniz.

Adana Havaalanı Oto Kiralama Hizmeti Nasıl Alınır?

Adana havaalanı oto kiralama hizmeti almak istiyorsanız bölgede hizmet veren firmaları bulmanız ve bunlardan destek almanız gerekir. Bu firmalar aracılığıyla sizler de kolaylıkla hizmet alabilirsiniz. Oto kiralama hizmetlerinde firmaların kalitesi ve özellikle bünyesinde bulunan araçlar önemli bir faktördür. Firmalar işinde ne kadar iyi ve ayrıca bünyelerinde bulunan araçlar ne kadar bakımlı ve temiz ise o kadar iyi olacaktır. Hizmet alırken buna dikkat etmeniz sizler için çok iyi olacaktır. Oto kiralama hizmetlerinden sonrasında kolaylıkla faydalanabilirsiniz.

Oto Kiralama Hizmeti Fiyatları

Oto kiralama hizmeti almak istediğinizde firmalarla detaylı olarak konuşmanız gereken en önemli durumlardan biri de fiyat konusudur. Özellikle sürekli oto kiralama hizmeti alacaksanız daha uygun fiyatlı hizmet alabilirsiniz. Kurumsal firmalarla genel olarak bu tip anlaşmalar yapılmaktadır. Sizler de bu imkanlardan kolaylıkla yararlanabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken öncelikle iti bir oto kiralama firması bulmaktır. Adana oto kiralama firması bulduktan sonra süreç çok daha rahat ve etkili geçecektir. Bu yüzden rahat olabilir ve firmadan en iyi şekilde destek alabilirsiniz. Sizler de iyi bir oto kiralama firması bularak, oto kiralama hizmetlerinin avantajlarını elde edebilirsiniz.

0 Yorum

YORUM YAP